Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu - Oficjalna strona internetowa
<- wstecz  
aktualnosci
  DO HYMNU!
  10.05.2019
 

We wtorek 7 maja 2019 r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie DO HYMNU! Uczniowie zaprezentowali: Hymn Polski, Rotę oraz Odę do radości. Celem konkursu było kształtowanie wspólnoty w kontekście historycznym, doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, edukacja muzyczna poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem i rozwój umiejętności muzycznych, rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie, zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego oraz lokalnego. 
Jury w składzie pani dr Małgorzata Chyła oraz pan prof. dr hab. Wiesław Delimat z Akademii Muzycznej w Krakowie oceniało śpiew, dekorację, stroje, zaangażowanie. 
 
Bardzo dziękujemy przede wszystkim Uczniom, którzy stanęli na wysokości zadania, ucząc się na pamięć prezentowanych pieśni. Trwali mimo zmęczenia na próbach, wykonali pięknie i z przejęciem konkursowe utwory. 
Rodzicom za wszelką pomoc i trud włożony w przygotowanie swoich dzieci - nasi uczniowie wyglądali pięknie i bardzo elegancko. Jury jeszcze przed wystąpieniem zwróciło uwagę na wzorowy i godny naśladowania ubiór naszych uczniów. 
Dziękujemy wszystkim nauczycielom za pomoc, zaangażowanie oraz wsparcie. 
Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Pani Burmistrz Małgorzaty Więckowskiej, Pana Radnego Jana Gazdy oraz wszystkich Mieszkańców, którzy zaszczycili i wsparli nas swoją obecnością. Pragniemy zaznaczyć, że bardzo ważny i cenny był Państwa udział w przesłuchaniu konkursowym. Dziękujemy, że zawsze możemy liczyć na Wasze wsparcie i dobre słowo. 
 
Podsumowując to wydarzenie, chcemy powiedzieć, że mamy wspaniałe i bardzo zdolne dzieci. 
 
Ogłoszenie wyników konkursu w czerwcu. Trzymajcie kciuki:) 
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
<- wstecz  
 
Najnowsze wiadomości
 
Kategorie wydarzeń:
 
 
Aktualności
 
 
 
Konkursy
 
 
 
Sport
 
 
 
Ogłoszenia
 
 
Uczniowie piszą