Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu - Oficjalna strona internetowa
<- wstecz  
aktualnosci
  Wycieczka do kopalni soli w Bochni
  06.04.2019
 

Znane porzekadło mówi:”cudze chwalicie swego nie znacie”. Często tak bowiem bywa, że to co nam najbliższe pozostaje nieodkryte, nie doceniamy atrakcji, które są na wyciągnięcie ręki. Klasa 2a szkoły podstawowej razem z wychowawczynią Moniką Bigą zdecydowała się na lepsze poznanie naszej małej ojczyzny i wybrała się na wycieczkę do Bochni. 
 
Bocheńska kopalnia od lat znajduje się na mapach atrakcji turystycznych przybywających do niej uczniów z całej Polski. W środę 13 marca 2 klasa razem z opiekunami – panią wychowawczynią i panią Jadwigą Włudarczyk - zjechała do kopalni. Emocji było co niemiara od samego początku wycieczki, uczniów ciekawiło dosłownie wszystko. Z resztą w kopalni każdy z nas znalazł coś odpowiedniego dla siebie – ciekawe opowieści pani przewodnik, ekspozycje multimedialne, spotkanie ze Skarbkiem, przejażdżkę podziemną kolejką, spróbowania jak smakują ściany kopalni(!), szukania szczęścia pod zwisającymi nad głowami solnymi kalafiorkami, sesję pamiątkową w pięknej kaplicy, zabawy i gry na podziemnym boisku sportowym, czy zakupy w sklepikach z pamiątkami. 
 
Pozostaną liczne wspomnienia, wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat soli, procesu jej wydobycia oraz legendy i historii powstania kopalni. W głowach mnóstwo nowych informacji, a w sercach radość z integracji z koleżankami i kolegami z klasy, wesołe piosenki śpiewane chórem w autobusie, gry i zabawy, a przede wszystkim wspólne przemierzanie szlaków ku temu co nowe, intrygujące, dziwne, albo zabawne, a czasem też wywołujące emocje jak zjazd windą i to, że obok jest najlepsza koleżanka trzymająca mocno za rękę :)

 
<- wstecz  
 
Najnowsze wiadomości
 
Kategorie wydarzeń:
 
 
Aktualności
 
 
 
Konkursy
 
 
 
Sport
 
 
 
Ogłoszenia
 
 
Uczniowie piszą