Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu - Oficjalna strona internetowa
<- wstecz  
ogloszenia
  Różne oblicza miłości - zaproszenie
  11.03.2019
 

Młodzież Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu już po raz drugi podjęła się niełatwego zadania, oswajania lektur szkolnych, które wcale nie muszą być nudne, nawet jeśli powstały 200 czy 400 lat temu. W tym roku na podstawie Balladyny, Juliusza Słowackiego i dramatu Williama Szekspira Romeo i Julia powstało widowisko teatralno – filmowe.  
Okazuje się, że wielkie dzieła literackie niekoniecznie budzą wymuszany przez nauczycieli, a udawany przez uczniów zachwyt i podziw. Są w nich bowiem uczucia i związane z nimi sytuacje, które mimo upływu lat się nie zmieniają. Natura ludzka pozostaje niezmienną, dlatego czytając lektury, wystawiając je na scenie, można uniknąć wielu życiowych błędów. 
Więc powtórzmy, dlaczego Słowacki, Szekspir i inni autorzy lektur wzbudzają w nas zachwyt i miłość? (...) Dlatego, panowie i panie, że Słowacki, Szekspir, Mickiewicz wielkimi poetami i dramatopisarzami byli!- i przekonujemy o tym bez cienia Gombrowiczowskiego sarkazmu;). Przyjdźcie na spektakl, a przekonacie się sami. Zapraszamy.  
Niedziela 17 marca 2019 r godzina 18.00 – sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Kobylu. 

 
<- wstecz  
 
Najnowsze wiadomości
 
Kategorie wydarzeń:
 
 
Aktualności
 
 
 
Konkursy
 
 
 
Sport
 
 
 
Ogłoszenia
 
 
Uczniowie piszą